728 x 90

Adapazarı’ndan Sapanca’ya Lokanta Kültüründe Zirve İki Mekân

Adapazarı’ndan Sapanca’ya Lokanta Kültüründe Zirve İki Mekân

Lezzetleriyle namı Türkiye’ye yayılan iki lokantayı sizler için bir araya getirdik.

Bir mekân hâlâ lokanta kimliğini taşıyor ve bunu oldukça profesyonel yapıyorsa ilginin nasıl olacağını siz tahmin edin. Lezzetleriyle namı Türkiye’ye yayılan iki lokantayı sizler için bir araya getirdik. Adapazarı’ndan Uğur Koru Lokantası ve Sapanca’dan Eker Lokantası damak tadına düşkün olanların sıkça uğradığı mekânlar olarak biliniyor. Bu köklü lokantalar hizmet vermeye devam ediyor. Biz de sizler için bu lokantalara uğrayan ve bu mekânlar hakkında not düşenleri sizler için derledik.

Uğur Koru Lokantası: Adapazarı’nda yarım asırdır faaliyet gösteren bu lokanta döner, ıslama köfte, ızgara çeşitleri başta olmak üzere sulu yemekleriyle adından daima söz ettiriyor. Tezgâhında onlarca çeşit leziz yemekler Sakaryalılara her gün taze bir şekilde sunuluyor.

Uğur Koru Lokantası’nın içinden bir görünüm

Sakarya’ya gidenlerin mutlaka uğramasını tavsiye ederim güzel bir aile lokantası.

Mustafa Kahraman

Temiz ve ferah mekan hızlı servis kaliteli hizmet 
iskender ve fırın sütlaç mükemmel.

Murat Cihan Maltaş

Çark caddesinde herkes elinde reklam insörtleriyle iftara insan toplarken,
bu mekanın böyle bir şeye ihtiyacı bile yok bence mekan full, çeşit çok ve temiz.

Vildan Özkan

İskender, kuzu fırın, kabak tatlısı denedim baya baya iyiydi.
Her şeyi güzel dediler öyledir diye tahmin ediyorum.

Burak Karabulut

Kalite, lezzet, hijyen, ilgi ve alakanın buluştuğu eşsiz mekân. Şiddetle Tavsiye Ederim.

Ahmet Uğur

Eker Lokantası: Lezzetleriyle Sapanca’yı aşmış, Sakarya’da ve Türkiye’de nam salmış bir mekân Eker Lokantası. Sapanca’dan geçen ve şehirlerarası yolculuk yapan sürücülerin de övgüyle bahsettiği bir lokanta olarak 40 yıldır Sapanca’da hizmetine devam ediyor. İnternet sitelerinde davet ettiği müşterilerine şöyle sesleniyor; Eker Lokantası Türk mutfağını, kültürünü damak tadı ve göz zevkiyle “40 yıldır” sizlere sunmanın haklı gururuyla, Sapanca’ya yolu düşen tüm misafirlerimizi lokantamızda ağırlamaktan büyük onur duyacaktır.

Her şey mükemmeldi. İstanbul’dan sadece burası için bile gelinir. Ezogelin çorba ıslama köfte ciğer ekmek kadayıfı harikaydı. Çalışanlar çok ilgili nazik ve hızlı. Teşekkür ederiz.

Sevim Ulutürk

Sulu yemekte bir marka. Günde 3 öğün gelmek en mantıklısı. Yoksa bazı efsane tatlardan mahrum kalırsınız. Bu etler, tatlılar, yemekler kaçıncı seviye bilmiyorum. Beni sulu yemekleri ile öldürsünler.

Can K.

Yemekler çok lezzetli,fiyatlar uygun, çeşit çok, porsiyonlar büyük, çok temiz, çalışanlar inanılmaz ilgili dikkatli kibar. Tüm övgüleri hak eden bir esnaf lokantası.Kesinlikle tavsiyemdir. Tekrar gideceğim.

Gözde Hanım

Sakarya’da yemek yiyecek yer ararken TripAdvisor’dan bulduk. Yorumları çok iyiydi. Ama az bile demişler, yemekler çok lezzetli etli ve etsiz seçenekler var. Tatlıları da (özellikle kabak tatlısı) çok başarılı. Taze fasulye yerken annemin yaptığı taze fasulyeyi yiyor gibi oldum. Tüm çalışanları da çok ilgili ve çok kibar. Bence buralarda yemek yenilebilecek eeen güzel yer.

Gizem C.

Uzun zamandır yediğimiz en lezzetli yemekleri yedik! Islama köfte ve kabak tatlısı efsane. Personel hızlı ve güleryüzlü, mekan temiz herşey muazzam!

Gamze Biran

Son Yazılar