728 x 90

Silgiyiz Silecek Olan

Silgiyiz Silecek Olan

Bugün Türkiye’nin ikinci partisinin grup başkanvekilisin.  Bunca zaman bağırmaktan, hakaretten, arbededen başka bir şeyle gündem olmadın. İnsanları tahrik edip seçimlerine karşı en ucuz ifadelere başvurdun.

Seni bu şehirde seçenlerin çoğunluğunun, seni partinin yüzü suyu hürmetine değil, etnik varlığının gerçeği için seçtiğini sen de iyi biliyorsun. Bu insanların değerlerine ne kadar uzak olduğunu, konuştuğunun basit bir kibir, iki düzine yıllık hırsın ürünü olduğunu çok iyi biliyoruz. Aslında bunu sen de iyi biliyorsun. Ne kendine, ne partine, ne de genel başkanına inanıyorsun. Kaldı ki partin bu milletin değerleriyle ve inançlarıyla hiçbir zaman barışmadı. 1950’de prangalarından kurtulan bu insanların tercihleri seni ve senin gibi düşünenleri daima rahatsız etti. Elinize aldığınız not defteri hep çok kabarıktı. O zaman postallarınızın altında ezdiniz, şimdi köselelerinizin altında ezme hayalindesiniz.

Seni çok iyi tanıyoruz, sen de bizi tanı. Kendini kaptırdığın rüyadan uyan. Ya da birinin öldüğünü görmenin hayatı uzattığına ikna ol. Budamak ve ortadan kaldırmak üzere var olan partinin tarihinle yüzleş. Parmak salladığın siyasi temsiliyetin aslında salt bir siyaset olmadığının farkında olan yüz binlerce insan olduğunu bil. Not defterlerini çoğalt. Parmak ile sayılmaz, kırmak ile tükenmez bir akına maruz kaldığını anla.

AK Parti de geçer, 2023’te, Recep Tayyip Erdoğan da fanidir biliriz. Ama sana ve anlayışına karşı çelikten bir irademiz var. Olur da bu günler geçtikten sonra “biz de sizdeniz” diye gelecekler olursa, orada sözünü unutma, gerekeni yap. Her yerde olan hiçbir yerde değildir. Bizden hiç olmamıştır.

Olur da not defterini açarsan bizi sakın unutma. İsmimizi göremezsen, zafer sarhoşu olduğun bir anda, kibrinin kerem-ali dağı kadar yükseldiği bir vakitte biz sana kendimizi hatırlatırız. Ama emin ol ki, karşında rüzgar gülleri değil, lavlarıyla büyük bir volkan bulacaksın.

Her değişimin gelişim olmadığını sana öğretmediler ki değişimden bahsediyorsun. Rutubet tutmuş, yalama olmuş ideolojilerinizi hâlâ söküp atmış değilsiniz. Çarşaflı kadına rozet takmakla, tarihten gelen inanç kısıtlarınızı helalleşmekle çözemezsiniz. Samimi olmadığınızı, tabiri caizse rol kestiğinizi çok iyi biliyoruz. Size inanmıyoruz, sizi unutmuyoruz ve silgiyiz silecek olan.

Son Yazılar