728 x 90

Kamp Planlarınıza Buraları da Ekleyin!

Kamp Planlarınıza Buraları da Ekleyin!

Adapazarı’ndan hareketle kamp tutkunları için 4 farklı kamp alanı belirledik ve detaylarıyla sizler için derledik.

İl Ormanı Tabiat Parkı

Ailece güzel vakitler geçirebileceğiniz, ağaçların içerisinde ferah bir kamp alanı olan İl Ormanı aynı zamanda oldukça güvenli bir ortama sahip. Ormanın içerisinde ihtiyaçlarınızı rahatça karşılayabileceğiniz lavabolar, çeşmeler, cami ve bir küçük büfe bulanıyor. Mangal ateşi yakılabilir ancak kamp ateşine ve yer ateşine müsaade edilmemektedir. Piknik amacıyla gelenlerden giriş ücreti alındığı gibi kamp yapmak isteyenlerden de işletmeciler tarafından ücret talep ediliyor. Adapazarı’ndan toplu taşıma araçlarıyla gidecekler için Sapanca ilçe araçları İl Ormanı girişinin önünden geçmektedir.

Arifiye İl Ormanı
Adapazarı – İl Ormanı Rotası

Ayrıca İl Ormanının giriş kapısından itibaren Sapanca sahili oldukça yakın. Ormandan inip sahil kenarında yürüyüş yapabilir, sahildeki mekânlarda çay-kahve içebilirsiniz.

Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı

Poyrazlar Gölü, özellikle piknik, dinlenme, doğa yürüyüşü, yaban hayatı gözlemciliği, çeşitli spor aktiviteleri gibi açık alan etkinliklerinin yapılabildiği insanların psikolojik yapısına ve zevkine hitap eden doğal bir manzaraya sahip mekân konumundadır. Kamp tutkunları için de geniş imkânlara sahip bir kamp alanı Poyrazlar… Alan içerisinde lavabolar, çeşmeler, mesire alanları, mescid, büfe ve yemek mekânı bulunuyor. Mangal ateşi yakılabilir ancak kamp ateşine ve yer ateşine müsaade edilmemektedir. Adapazarı’ndan toplu taşıma araçlarıyla gitmek isteyenler için Söğütlü ve Karasu ilçe arabaları Adapazarı-Karasu yolu üzerinden geçmektedir. Aynı zamanda bisiklet ve at binmek isteyenler için de bu imkânlar mevcut. İşletme tarafından giriş ve kamp ücreti alınmaktadır.

Poyrazlar Gölü
Poyrazlar Gölü Kamp Alanı
Poyrazlar Gölü
Adapazarı – Poyrazlar Gölü Rotası

Küçük Akgöl Kamp Alanı

Söğütlü ilçesine bağlı Akgöl Köyü sınırları içerisinde yer alan ve yaz aylarında piknikçilerin tercih ettiği, balıkçıların akın ettiği 600 mt. uzunluğu olan ve etrafı doğal ormanlarla kaplı bir göldür. Uzun bir yürüyüş, bol oksijenli spor aktiviteleri yapmak için ideal bir alan. Mangal ateşi, kamp ateşi ve yer ateşi yakılabilir. Girişte bir ücret talep edilmemektedir. Alanda lavabolar ve çeşmeler yer almaktadır. Söğütlü merkeze yakın bir bölge olmasından dolayı diğer ihtiyaçlar merkeze yakın bölgelerden karşılanabilir.

Söğütlü / Akgöl
Söğütlü / Akgöl
Adapazarı – Akgöl Rotası

Maden Deresi

Sakarya’nın Karasu ilçesinde yer alan Maden deresi, bir zamanlar maden işletmelerine ev sahipliği yapıyordu. Buradaki maden işletmeleri kapanınca geriye doğa harikası bir bölge kaldı. Şelale ve dere ikilisinin özel bir kompozisyon sunduğu alan kamp tutkunları için unutulmaz deneyimler sunacaktır. Trekking ve şelaleye yürüyüş kamp vaktinizi zenginleştirecektir. Bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ulaşım bulunmamaktadır. Alanda bulunan geniş yeşil alanda çadır kurabilir ve çeşitli spor aktiviteleri yapabilirsiniz. Temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz lavabo ve mescidler bulunmaktadır. Mangal ateşi, kamp ateşi ve yer ateşi yakılabilir.  Aynı zamanda alana yakın balık restoranları ve mesire alanları da bulabilirsiniz.  

Maden Deresi
Maden Deresi
Maden Deresi Şelalesi
Adapazarı – Maden Deresi Rotası

Hazırlayan: Sare Nur Deniz

Son Yazılar