728 x 90

Sorulunca Söylenen

Sorulunca Söylenen

Bu mecra sizin için.

Niçin yazıyoruz, yazarız, yazmaktayız? Duvar yazıları da, alın yazıları da dâhil bütün yazılanlar yazık olmasın diye yazılmışlardır. Nerede ve ne zaman karşımıza heba olacağından korktuğumuz bir şey çıkarsa onu bir kıyıya not eder, yazıya çeviririz. Söylediklerinin hafife alınmasından endişe duyanların söyledikleri “İşte yazıyorum buraya!”dır. Netice itibarıyla bir şey yazık olmadıysa yazı olmuştur.
Bu ilke ile başladığımız bu bölümü siz değerli dostlarımıza tahsis etmek niyetindeyiz. Bu bölümü müstakil olarak sizlere ayıracağız. Düşünce tarihinin, yazının tarihiyle başladığını bilerek ortak yaşam alanımız olan şehrimiz ile alakalı fikirlere ve düşüncelere sahip olduğunuz kanısındayız. Tüm bu size özgü düşünce ve fikirleri belirteceğiniz yazıları bu bölümde yayınlamak için “Sorulunca Söylenen” artık yolculuğumuzun bir parçası. Özgün, geniş ve derin bir araştırma sonucu kaleme alınan, telkin edici değil tavsiye edici ve yapıcı bir sonuca sahip yazılar için bu köşe size ayrıldı. Kişileri ve kurumları hedef almayan, gündelik siyaset dilinden uzak, yıkıcı değil inşa edici şuur çerçevesinde yazılmış her yazıya mecramız açık. Yazılarınızı sosyalellidort@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.
Yazılar değerlendirme süreci sonrası yayına alınır. Düzeltmeler ve hatalar söz konusu ise yazı tekrar düzenlenmek şartıyla yazara bilgilendirme notuyla birlikte geri gönderilir.

Son Yazılar